Eğitim

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve KKTC Yakın Doğu Üniversitesi arasında işbirliği protokolü Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve KKTC Yakın Doğu Üniversitesi arasında işbirliği protokolü
İDDEF Burkina Faso'da 'Eğitim Müessesleri Müfredat Programı' düzenledi İDDEF Burkina Faso'da 'Eğitim Müessesleri Müfredat Programı' düzenledi
İbn Haldun Üniversitesi müfredat çalıştaylarının 7'ncisi gerçekleştirildi İbn Haldun Üniversitesi müfredat çalıştaylarının 7'ncisi gerçekleştirildi
ING Nesilden Nesile Yönetim Akademisi'nin yeni dönem kayıtları başladı ING Nesilden Nesile Yönetim Akademisi'nin yeni dönem kayıtları başladı
2030 ve sonrası eğitim nasıl şekillenecek 2030 ve sonrası eğitim nasıl şekillenecek
Türk kültürü, iş birliği protokolüyle dünyaya tanıtılacak Türk kültürü, iş birliği protokolüyle dünyaya tanıtılacak
Doğuş Üniversitesi yeni akademik yıla &quotmerhaba" dedi Doğuş Üniversitesi yeni akademik yıla "merhaba" dedi
Prof. Dr. Murat Ferman, 'Beykent, geçmişten gelen birikimiyle geleceğe yürüyüşünü sürdürecek' Prof. Dr. Murat Ferman, 'Beykent, geçmişten gelen birikimiyle geleceğe yürüyüşünü sürdürecek'
2019-2020 Okullar Ne Zaman Açılacak KapanacakAra Tatil Kaç Gün Olacak ! 2019-2020 Okullar Ne Zaman Açılacak KapanacakAra Tatil Kaç Gün Olacak !
BM'de konuşan Yücel: 'Ders kitaplarında, farklı inanç ve dinlere yönelik nefret dili ayıklanmalıdır' BM'de konuşan Yücel: 'Ders kitaplarında, farklı inanç ve dinlere yönelik nefret dili ayıklanmalıdır'
Ankara Kalkınma Ajansından Proje Hazırlama Eğitimleri Ankara Kalkınma Ajansından Proje Hazırlama Eğitimleri
YDS sonuçları açıklandı! YDS sonuçları açıklandı!
Öğrenciler Mars'ta hayatı hikayeleştirdi Öğrenciler Mars'ta hayatı hikayeleştirdi
'2'nci Uluslararası Süleymaniye Sempozyumu' başladı '2'nci Uluslararası Süleymaniye Sempozyumu' başladı
Okulda başarıyı getiren ders çalışma alışkanlıkları Okulda başarıyı getiren ders çalışma alışkanlıkları
Milli Eğitim Bakanı Selçuk Osmaniye'de Milli Eğitim Bakanı Selçuk Osmaniye'de
'Mutsuz çalışanlar kariyer atölyelerine yöneliyor' 'Mutsuz çalışanlar kariyer atölyelerine yöneliyor'
Türkiye'den Kanada'ya giden öğrenci sayısı yüzde 28 arttı Türkiye'den Kanada'ya giden öğrenci sayısı yüzde 28 arttı
İstanbul Kültür Üniversitesi 22. Akademik Yıl açılışını gerçekleştirdi İstanbul Kültür Üniversitesi 22. Akademik Yıl açılışını gerçekleştirdi
86 yaşında ikinci üniversiteden mezun oldu 86 yaşında ikinci üniversiteden mezun oldu
Eğitim Haberleri

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve KKTC Yakın Doğu Üniversitesi arasında işbirliği protokolü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve KKTC Yakın Doğu Üniversitesi arasında 'Alaşya'dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne' ve 'Benim Müzem' yarışmalarının düzenlenmesine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

İDDEF Burkina Faso'da 'Eğitim Müessesleri Müfredat Programı' düzenledi

İslam dünyasına daha verimli ve kaliteli bir İslami eğitim sunmak için çalışan İDDEF, Batı Afrika ülkesi Burkina Faso'da 'eğitim atölyesi' çatısı altında 'Eğitim Müessesleri Müfredat Programı' düzenledi. İDDEF Burkina Faso Temsilcisi Ali Ghaname, Kur'an-ı Kerim ve şer'i ilimler tahsil edecek talebelerimiz için var olan uygulamaları ve yeni yöntemleri ele alarak titiz bir çalışmayla özel bir eğitim müfredat programı ortaya çıkardık dedi.

İbn Haldun Üniversitesi müfredat çalıştaylarının 7'ncisi gerçekleştirildi

İbn Haldun Üniversitesi, 'fikrî bağımsızlık' hedefi doğrultusunda, sosyal bilimlerde mevcut hakim paradigmaya mahkum olmamak adına yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. İbn Haldun Üniversitesi Müfredat Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, özgün ve evrensel nitelikte yeni bir müfredat ve eğitim programı geliştirmeye dönük çalışmalarına hız verdi.

ING Nesilden Nesile Yönetim Akademisi'nin yeni dönem kayıtları başladı

ING Türkiye'nin Boğaziçi Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirdiği ING Nesilden Nesile Yönetim Akademisi'nin yeni dönem kayıtları başladı. Aile şirketlerinin üniversite mezunu yeni nesil üyelerine 'yönetici geliştirme' ve 'kurumsallaşma' eğitimi veren ING Nesilden Nesile Yönetim Akademisi'ne kayıt dönemi 22 Ekim'e kadar devam edecek.

2030 ve sonrası eğitim nasıl şekillenecek

Küresel İşletme ve Ekonomi Konferansı'nda (GLOBE 2019) konuşan Prof. Dr. Şirin Karadeniz, 2030 ve sonrasının öngörülen eğitim modelleri hakkında 'Üniversitelerin tüm eğitim formatı yavaş yavaş dönüşecek' dedi.

Türk kültürü, iş birliği protokolüyle dünyaya tanıtılacak

Türk Halklarının gönül birlikteliğini ve kardeşliğini güçlendirmek, ortak Türk kültürünü gelecek nesillere aktarmak ve dünyaya tanıtmak amacıyla çalışmalar yapan Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ve Girne Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Doğuş Üniversitesi yeni akademik yıla "merhaba" dedi

Doğuş Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı açılışını büyük bir heyecanla gerçekleştirdi. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Ebru Ural, '22 yıldır seçkin akademik kadromuzla kaliteli eğitim vermeye ve donanımlı öğrenciler yetiştirmeye öncelik veriyoruz' dedi.

Prof. Dr. Murat Ferman, 'Beykent, geçmişten gelen birikimiyle geleceğe yürüyüşünü sürdürecek'

Beykent Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılına düzenlemiş olduğu tören ile merhaba dedi. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Murat Ferman, 'Beykent, geçmişten gelen birikimiyle geleceğe yürüyüşünü sürdürecektir' dedi.

2019-2020 Okullar Ne Zaman Açılacak KapanacakAra Tatil Kaç Gün Olacak !

2019-2020 Okullar Ne Zaman Açılacak Kapanacak... Milyonlarca öğrenci 2019-2020 eğitim öğretim döneminde okullar ne zaman açılacak, 2020 ara tatil ne zaman başlayacak ve kaç gün olacak, okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman başlayacak gibi soruların cevaplarını arıyor. İşte konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

BM'de konuşan Yücel: 'Ders kitaplarında, farklı inanç ve dinlere yönelik nefret dili ayıklanmalıdır'

BAU Global Başkanı Enver Yücel, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in de katıldığı BM toplantısında yaptığı konuşmayla takdir topladı. Yücel, Ders kitaplarında, farklı inanç ve dinlere yönelik nefret dili ayıklanmalıdır dedi.

Ankara Kalkınma Ajansından Proje Hazırlama Eğitimleri

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi (PCM) verilecek. 3 Ekim'de başlayacak eğitimler 16 Ekim 2019 tarihine kadar devam edecek. Eğitimler için Ajansın internet sayfasından kayıt yapılması gerekiyor.

YDS sonuçları açıklandı!

Yabancı Dil Sınavı (YDS) sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM'den yapılan açıklamada, YDS sonuçlarını ÖSYM'nin internet adresinden öğrenebilirsiniz ifadeleri kullanıldı.

Öğrenciler Mars'ta hayatı hikayeleştirdi

Bilge Çocuk dergisinin Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlediği Mars'ta Hayat Hikye Yarışması sonuçlandı. Binlerce öğrencinin kendi hikayeleriyle katıldığı yarışmada ilk 3'e giren öğrencilere ödüllerini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verecek.

'2'nci Uluslararası Süleymaniye Sempozyumu' başladı

İbn Haldun Üniversitesi'nin düzenlediği '2'nci Uluslararası Süleymaniye Sempozyumu' Süleymaniye Külliyesi'nde başladı.

Okulda başarıyı getiren ders çalışma alışkanlıkları

Okulda öğrenilenlerin pekiştirilmesi, öğrenme sürecinin evde de devam etmesi için önem taşıyor. Uzman Klinik Psikolog Büşra Aparan Akın, başarıyı etkileyen faktörleri ve ailelere düşen görevleri anlattı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk Osmaniye'de

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Osmaniye'de 'Tohumdan fidana, fidandan ağaca' projesi kapsamında öğrencilerle birlikte tohum ekti.

Toplam 24 haber.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'sqlite3' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: